Nejaugi darbas internetu gali susilaukti didesnės sėkmės, nei lipimas karjeros laiptais?

Šiuolaikinėje visuomenėje yra priešinami du darbo pobūdžiai – veiklos, kurios yra atliekamos kitiems, bei asmeninis verslas, kuris tampa vis dažniau pasirenkamas jaunųjų piliečių. Tikriausiai reikėtų sutikti su tuo, jog dauguma asmenų yra nepatenkinti gaunamomis algomis, o be viso to, nuo seno trokšto turėti nuosavą verslą ir būti padėties šeimininkais. Nors viskas skamba ir beprotiškai gražiai, visgi reikėtų pastebėti, jog verslas yra skirtas ne visiems – turint omenyje esminę verslumo koncepciją. Kad ir kaip ten bebūtų, niekas netrukdo pabandyti ir išsiaiškinti.
Šiandieną norėtume, vis dėlto, labiau panagrinėti tai, kodėl darbas internetu, kuris taip pat gali būti traktuojamas, kaip individualus verslas virtualioje erdvėje, dažnu atveju yra iškeliamas, lyginant su lipimu karjeros laiptais – tai yra darbu, kuris atliekamas kitiems. Pasistengsime paaiškinti, kodėl gi žmonės yra linkę taip manyti, kas privertė juos taip elgtis ir kokios tendencijos šiuolaikinėje visuomenėje yra pastebimos. Nuoširdžiai viliamės, jog turinys padės susiprasti, kodėl darbas internetu įvairiausiuose šaltiniuose vis dažniau yra reklamuojamas bei pabrėžiamas – tikimės, jog tokia informacija žmonėms bus įdomi, o be to ir aktuali.
Taigi, reikėtų pradėti nuo atsakinėjimų į klausimus – visų pirma, leiskite paaiškinti, kodėl darbas internetu pastarojoje visuomenėje yra vis dažniau akcentuojamas? Tikriausiai, jog niekam nėra paslaptis, jog mūsų krašto situacija yra pakankamai kebli ir sudėtinga – turime omenyje tai, jog praktiškai labai maža dalis visuomenės gyvena finansiškai stabilius gyvenimus – daugumos piliečių gaunami atlyginimai visiškai netenkina, todėl natūralu, jog žmonės ieško alternatyvų užsidirbti Lietuvoje, arba, paprasčiausiai, emigruoja. Kadangi, vis dėlto, mūsų šalyje vis dar yra pakankamai daug patriotiškų žmonių, kurie jokiais tikslais nenorėtų išvykti iš mūsų šalies, darbas internetu ir tampa vis patrauklesnis – prieš darant kardinalius pokyčius, piliečiai stengiasi išnaudoti visas galimybes, o tai yra beprotiškai puiku. Taigi, kaip ir galėjote suprasti, jog vien dėl papildomų pajamų siekiamybės, darbas internetu ir yra vis dažniau pabrėžiamas ir akcentuojamas mūsų krašto visuomenės tarpe – kaip ir buvome pabrėžę, šioje situacijoje pastebime vien tik privalumus.
Visų antra, reikėtų pasigilinti, kodėl gi darbas internetu, yra teigiama, jog pasižymi puikesnėmis perspektyvomis, ypač žvelgiant iš finansinės pusės, nei kopimas karjeros laiptais? Tikriausiai, jog prieš pradedant dėstyti bet kokias mintis, būtina akcentuoti tai, jog karjeros siekimas taip pat priklauso nuo srities, kurioje dirbate – akivaizdu, jog ne visų profesijų atstovai yra identiškai įkainoti atlyginimais, todėl būtų ganėtinai sunku ką nors konkretaus šioje situacijoje pasakyti. Vis dėlto, būtina pabrėžti tai, jog darbas internetu yra laikomas viršesniu vien dėl perspektyvos galimybių – šios veiklos gali būti beprotiškai plataus pobūdžio, todėl natūralu, jog žmogus, pirmą kartą išgirdęs šią sąvoką, kelia įvairiausias asociacijas. Visgi, kadangi piliečiai darbą internetu dažnai sieja su individualiu verslu, daugumai asmenų atrodo, jog tokiu būdu bus galima uždirbti ženkliai didesnes sumas, nei kopiant karjeroje – tai yra tiesa, tačiau asmeninio verslo statusas vis dar negarantuoja pastovių ir tenkinančių pajamų. Kas čia žino, galbūt jūsų verslas iš viso nepasiseks ir liksite prie senos geldos, kaip yra sakoma.
Vis dėlto, tikrai nenorėtume žmonių demotyvuoti – tiesą sakant, priešingai, kadangi viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl nutarėme pasidalinti mintimis su žmonėmis ir buvo ta, jog piliečiai įgytų didesnio pasitikėjimo savo jėgomis. Darbas internetu – puiki galimybė žmonėms užsidirbti ir įgyti naujų žinių, patirties. Nepaleiskite šio šanso.